Home 2018 March 13

Daily Archives: 13 March, 2018

Rrëfehet Sharon Stone: Pashë vdekjen me sy, jetoj për fëmijët

Fati nuk e deshi që të bëhej nënë, por sërish ajo mendon që dashurinë e nënës t’ja japë fëmijëve të saj adoptivë. Tanimë në...

Përballje e fortë mes Rita Orës dhe Dua Lipës

Rita Ora do të performojë këtë vit edhe në ECHO Awards në Berlin të Gjermanisë, në këtë mbrëmje të çmimeve të barasvlefshme me Grammy. Por...

Larmia e xhamive të Britanisë së Madhe

Një libër i publikuar së fundmi është i mbushur me foto fantastike të larmisë së 1500 xhamive të Britanisë së Madhe. Nga më të voglat...

Shënim nga Top Channel/ Ku i gjejnë partitë gjithe keto para…?

Debati që shkaktoi ditët e fundit revista amerikane “Mother Jones” për disa financime të dyshimta të Partisë Demokratike ka rihapur një debat sa të...

Një tjetër emër i rëndësishëm ikën nga Shtëpia e Bardhë

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një...

Gina Haspel, “ekspertja e torturave” dhe ish-drejtuesja e burgut famëkeq e cila do të...

Gina Haspel do të jetë e para femër e cila do të jetë në krye të CIA-s. Agjencia më e rëndësishme e inteligjencës Amerikane...

“I bambini non hanno mai colpe” libro dell’autrice Ismete Selmanaj

Di Matteo Mandalà, Hora e Arbëreshëvet Tra gli innumerevoli aspetti distintivi che, per originalità, caratterizzano la loro civiltà, gli albanesi annoverano una tradizione giuridica consuetudinaria che...

Klevis Balliu për Ilda bejlerin: “Ka thyer disa tabu por…”

Prej kohësh po flitet për lidhje mes Klevis Balliut dhe Ilda Bejlerit. Por të dy I kanë hedhur poshtë këto dyshime. Pasi u fotografuan sëbashku...

Berisha: Çfarë i premtoi Rama-Tahirit në spital

Edhe pse Rama mohoi dje në emisionin “Studio e Hapur” se në spital është takuar me Saimir Tahirin, Sali Berisha këmbëngul se takimi mes...

Çdo ditë … nga Olav H. Hauge

Përktheu Elona Caslli Stuhitë e mëdha i ke mbi shpinë. Nuk kërkoje kohë sepse ekzistoje, nga vije apo ku po shkoje. Ishe në stuhi, ishe në zjarr. Por, mund ta jetosh të përditshmen. Ditën...