Home 2018 March 27

Daily Archives: 27 March, 2018

Anche i ‘Banchieri’ salutano la nuova Confindustria Albania

Il libro di Ghisolfi in omaggio al nuovo presidente Sergio Fontana, nel nome dei progetti binazionali in atto Anche i Banchieri salutano la nuova Confindustria...

SCUOLA ITALIANA A TIRANA

ISCRIZIONI AI CORSI E ALLE ATTIVITÀ EXTRA-SCOLASTICHE Le iscrizioni ai corsi e alle attività extra-scolastiche sono aperte tutto l’anno. Per maggiori informazioni vi invitiamo a contattarci ISCRIZIONI...

Mediat britanike japin alarmin: Rusia, gati për Luftën e Tretë Botërore!

Mijëra ushtarë së bashku me tanket, avionët dhe raketat janë venë në gatishmëri në kufirin perëndimor të Rusisë me Evropën. Kjo lëvizje ka ardhur...

Vdekja e 13-vjeçares në Fushë Arrëz, reagon Ministria e Shëndetësisë

Mesditën e sotme një 13 vjeçare ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në fshatin Berishe i Epërm në Fushe-Arrëz të Pukës. Ishin familjarët Smajli...

Mbërrijnë në Tiranë dy fëmijët me fruth nga Puka, motra u ndërroi jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fushë-Arrëz ku një 13 vjeçare ka humbur jetën. News 24 raporton se përveç vajzës që ka humbur jetën...

Femrat shqiptare zënë vendin e parë në Europë për…

Shqipëria ka përqindjen më të lartë në Europë të grave që janë diplomuar në Shkencë, Teknologji, Inxhinieri; apo Matematikë. Pesha e të diplomuarave në...

Çmenden vajzat me policin që arrestoi Gjuriç: A e di njeri ku e ka...

Ngjarjet e djeshme në Veri të Mitrovicës kanë qenë tepër dramatike në Kosovë. Forcat Speciale ROSU të Policisë së Kosovës kanë arrestuar në një...

Jeta e princeshave nuk është edhe aq e bukur/ Ja përse:

Në dukje familja mbretërore të jep përshtypjen se bën një jetë të thjeshtë dhe fantastike. Për ne princesha Kate po jeton një ëndërr. Ajo...

Manjani: Opozita kërkon arrestimin e Saimir Tahirit. Qeveria arreston Fran Frrokajn…

Nga Ylli Manjani Konfuzion. ————— Lajmet e çdo dite na informormojnë se: Opozita kërkon arrestimin e Saimir Tahirit. Qeveria arreston Fran Frrokajn dhe ish zyrtarë që janë në opozitë. Mediat...

Thyen heshtjen ambasadori i Rusisë në Tiranë

Ambasadori ri Rusisë në Tiranë, Alexander Karpushin, ka dhënë një intervistë për News 24 dhe ka shprehur indinjatën e tij në lidhje me largimin...