Home 2018 March 28

Daily Archives: 28 March, 2018

Çfarë dhe si mësojnë fëmijët tanë sot!?

Nga Olda Çiço Dikur, të vetmet reklama të bizneseve që dukeshin pothuaj në çdo cep të rrugëve të Tiranës, por dhe të gjithë Shqipërisë, ishin Lavazhet,...

Bis dei Banchieri in Confindustria. Questa volta a Cuneo.

Dopo il plauso del presidente Sergio Fontana dall'Albania, Beppe Ghisolfi e il suo libro protagonisti della conferenza che sarà ospitata da Mauro Gola il...

Kujtimet më shohin…. Tomas Transtromer

Përktheu: Elona Caslli Një mëngjes qershori, shumë shpejt për t’u zgjuar dhe shumë vonë për të fjetur prapë. Duhet të dal në gjelbërimin e mbushur plot me...

Confronti con le donne d’Albania

La presentazione del volume «Donne d’Albania. Tra migrazione, tradizione e modernità» curato da Rando Devole e Claudio Paravati, ieri ha fatto tappa a Torino. Un...

Sarkazma e Kreshnik Collakut: Sandri (Vuçiç) dhe Edi ( Rama) jane miq…

Sandri (Vuçiç),shoku i ngushte i kryeministrit ne Tirane..dergon avione luftarake te patrullojne mbi Presheve. Ndersa Edi (Rama),shoku i ngushte i presidentit ne Beograd..gjobit me 10...

Skenari ukrainas për ndarjen e Kosovës! Nga Enver Bytyçi

Në shkurt – mars të vitit 2014 Ukraina u përfshi në trazira të mëdha, të cilat përfunduan me aneksimin nga ana e Rusisë të...

Cittadini italo-albanesi: la carica dei 200 mila in Italia

Sono sempre di più le persone appartenenti alla comunità albanese in Italia che stanno ottenendo la cittadinanza. Se, da una parte, la crisi economica e...

Akuzat e Pd, reagon Xhafaj: Edhe Hysi do kalojë Vettingun

Ministria e Brendshme ka reaguar pas deklaratave të bëra nga deputeti demokrat Gent Strazimiri për emërimin e Agim Hysit në postin e drejtorit të...

Këndvështrimi ekonomik ne interes te qytetarit/qyqarit/gjynafqarit…

Analiza ekonomike e liderit dhe lidershipit politik në Shqipërinë e pas vitit 1990 – të Nga Kasem Seferi Kalimi kohor tejet i gjatë, nga një ekonomi...

Bën libër për seksin, profesori vihet në siklet kur Rudina ia përmend…

Neshat Kapinova këtë të martë ishte i ftuar në emisionin “Rudina” në Televizionin Klan, ku paralajmëroi për rrezikun që mund t’i vijë njeriut nga...