Home 2018 April 18

Daily Archives: 18 April, 2018

Orizi për Sushi – Vlerat ushqyese

Sushi ka një histori të gjatë, që daton rreth 2000 vjet më parë. kjo formë arti e prezantimit të ushqimit, e zhvilluar kryesisht në...

A po kërkon Rama ta shkëmbejë Saimir Tahirin me…

Ndoshta biseda e denoncuar nga Berisha, te lokali i Gaz Demit, ku ish ministri Tahiri, ka përcjellë mesazhe kërcënimi për Ramën, përmes Gazit (dihet...

Il banchiere Beppe Ghisolfi commenta le riflessioni di papa Francesco

Il Santo Padre ha parlato dell'importanza dell'inclusione finanziaria. Appuntamento dalle ore 8,20 di domani, giovedì 19 aprile Domani l'emittente della Santa sede ospita l'intervista al...

Rusia paralajmëron bllokimin e Facebook-ut

Facebook ka marrë një paralajmërim nga Moska se do ndalohet në Rusi, nëse qeveria ruse nuk njihet me qëllimet e rrjetit social. Shefi i rregullatorit...

Në parlamentin e Serbisë/ Ofendohet delegacioni dhe shkelet flamuri kroat, ndërpritet takimi

Pas incidentit në Beograd, ku Vojisllav Sheshel shau delegacionin kroat që është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Serbi, dhe më pas shkeli flamurin...

Xhafaj: Kush do të rikthehet në polici duhet të kalojë vettingun

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka dhënë mundësinë të gjithë të larguarve nga radhët e policisë që të rikthehen përsëri, por më një...

Trump konfirmon takimin sekret: Drejtori i CIA-s ka takuar Kim Jong Un

Presidenti i SHBA Donald Trump konfirmoi të mërkurën se drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka patur një takim sekret në Phenian me udhëheqësin e...

KE, Lu: Përgëzime popullit shqiptar, por tani “peshqit e mëdhenj”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu komenton vendimin e Komisionit Europian për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin...

Ku mbaron ylberi… nga Richard Rive

Përktheu: Elona Caslli Atje ku mbaron ylberi do të ketë një vend, vëlla. Një vend, ku këndohet çdo këngë. Dhe ne do të këndojmë bashkë, vëlla. Ti dhe unë,...

Ilir Demalia: Si i kam njohur unë Edi Ramën dhe Ornela Vorpsin

Deklarata e Ornela Vorpsit për “dashurinë platonike” për Edi Ramën, në kohët kur ai ishte pedagogu i saj bëri shumë bujë këto ditë në...