Home 2018 April 26

Daily Archives: 26 April, 2018

Ne Tirane vjen Patriarku Fort i Shenjtë i Moskës dhe i gjithë Rusisë Kirili

Në datat 28-30 prill, me ftesë të Fortlumturisë së Tij Kryepeshkopit Anastas, Patriarku Fort i Shenjtë i Moskës dhe i gjithë Rusisë Kirili do...

Një datë për nënat shqiptare! Nga Leonora Laçi

Një datë për kalvarin e vuajtjeve dhe sakrificave të nënave shqiptare. Me ardhjen e Majit në vende të ndryshme të botës festohet sakrifica e nënës,...

Fillon ndërtimi i inceneratorit te përpunimit te mbetjeve ne Verri dhe apatia e banoreve!

Nga Rei Morina Fshati Verri është vetëm pak kilometra larg Fierit. Prej disa javësh fusha qe është përbri fshatit vijon te jete e rrethuar. Brenda...

Ylli Manjani: Qëndrim prej pushti i kryeministrit…

Qëndrim prej pushti! —————- Qëndrimi zyrtar i Kryeministrit, se medemek po nuk u çelën negociatat shqiptarët do na u bëkan Rusë apo islamikë, është i poshtër...

Ish-shefi i CIA-s, Mike Pompeo konfirmohet sekretar shteti

Ish-drejtori i CIA-s, Mike Pompe, është votuar për sekretar shteti, duke i dhënë fund kështu një beteje tepër të vështirë konfirmimi. Më parë, ish-drejtori i...

Partia Demokratike që duam! Nga Alban Daci

Partia Demokratike është vlerë e jashtëzakonshme e sistemit politik shqiptar. Ajo është partia më e madhe opozitare. Partia Demokratike ishte ajo që inicioi ndryshimet e...

Për një udhëheqje nga populli për popullin

Nga Azem Parllaku Kapja e shtetit nga oligarkët e politikës dhe të biznesit ka krijuar një sistem vicioz në Shqipëri. Gjendja në të cilën ndodhet...

PD e LSI kundër votimit në Këshillin Bashkiak për kullat dhe betonizimin

Opozita e ka bllokuar në Këshillin Bashkiak të Tiranës, votimin për ndërtimin e kullave në Tiranë dhe betonizimin e Parkut Rinia. Si këshilltarët e...

Biznesi i vogël del në protestë në Pogradec

Bizneset e vogla kanë dalë edhe sot në protestë kundër skemës së TVSH-së. Këtë herë kanë qenë pogradecarët ata të cilët kanë dalë në...

Akuzohet për korrupsion në burgje, Prokuroria kërkon 5 vite burg për Artur Zoton

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë sot pretencën për ish-drejtorin e përgjithshëm të burgjeve Artur Zoto. Prokuroria ka kërkuar 5 vite burg dhe...