Home 2018 April 27

Daily Archives: 27 April, 2018

Dymbëdhjetë truproja që ndjekin Mercedesin pa targa, ja çfarë po ha Kim Jong Un...

Kim Jong un u bë i pari lider koreano-verior që shkei në tokën koreano-jugore që nga fundi i luftës mes koreve në 1953, ndërsa...

IWPG ‧ Komiteti i Gruas i Bashkimit Paqësor të Gadishullit Korean, Më 26...

IWPG - Ky Event u organizua ne mbështetje të suksesit të Samitit të Koresë së Veriut dhe Jugut 2018 qe u mbajt në Imjingak,...

Parimi i hapësirës boshe…. Nga Joseph Fort Newton

Përktheu: Elona Caslli E ke zakon që nuk i flak gjërat që s’ të duhen, sepse mendon se një ditë do të të hyjnë në...

Pentole e fornelli sposano l’ABC della finanza. Alleanza da Manuale a Tirana nella città...

La Città del gusto alle porte di Tirana benedice a tavola il matrimonio fra Educazione alimentare e finanziaria. Per la prima volta, infatti, le pentole...

Panairi N. Neranxi, këto tre ditë si Qyteti i Shijes dhe Kënaqësisë kulinare.

Neranxi, një mijë e një zgjedhje në panair për një shije suksesi të sigurtë. Nga Alessandro Zorgniotti Për gati tridhjetë vjet në Shqipëri dhe në Ballkan...

10 qytetarë në pranga për vjedhje energjie, mes tyre dy gra

Janë arrestuar 10 persona, 8 burra e 2 gra (kryefamiljarë) që akuzohen se vidhnin energjinë elektrike në zonën e Kamzës dhe Don Boskos në Tiranë, duke...

Rama-biznesit të vogël: Vazhdojeni protestën! Nuk i ha njeri këto uljet e qepenave

Kryeministri Edi Rama e mblodhi sot biznesin e vogël për ti informuar mbi vendosjen e TVSH dhe ndryshimin e tavanit së xhiros së tatueshme,...

Parla Casalini, leader del gruppo dolciario Lazzaroni che si affaccia anche sui mercati albanesi,...

In Europa i cibi "free from" vincono grazie all'alleanza fra consumatori e PMI Unionalimentari. Il Parlamento europeo ha deciso, nel plenum dell’Aula, di lasciare le...

Greqi / Dy shqiptar denohen me burgim te perjeshem per grabitje

Gjykata e Apelit ne qytetin Hanian ne ishullin e Kretes ka dhene vendimin me burgim të përjetshëm për dy shqiptarë, të moshës 32 dhe...

La fiera alle porte di Tirana conferma il dinamismo di una “Città del Gusto”...

Neranxi, mille idee in fiera con il gusto del successo. Di Alessandro Zorgniotti Da quasi trent'anni porta in Albania e nei Balcani il meglio delle eccellenze...