Home 2018 May 15

Daily Archives: 15 May, 2018

Adriatik Llalla nesër përballë Ina Ramës

Ish-Prokurori i Përgjithshëm do të dalë nesër në orën 10:00, para Kolegjit të Posaçëm të Kualifikimit. Në seancë do të gjykohet ankimimi i komisionerit publik,...

Rama kthehet urgjent nga Parisi dhe mbyllet në zyrë për çështjen “Xhafaj”

Kryeministri Edi Rama është detyruar të kthehet në Tiranë menjëherë nga Parisi pas takimit 90-minutësh me presidentin francez Emanuel Makron. Gjatë së martës paradite...

“Rama nuk e bleu tokën në Surrel, ia dhuroi vjehrri i një deputeti”

Ish-kryeministri Sali Berisha sa herë që i jepet mundësia nuk i kursen sulmet për pasardhësin e tij Edi Rama. I ftuar në emisionin “Studio e...

Berisha zbulon skenarin: Ja çfarë ndodh nëse Xhafaj nuk jep dorëheqjen

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në Neës 24, në emisionin “Studio e hapur”, ka treguar skenarin, nëse Xhafaj nuk dorëhiqet. Sipas Berishës, Xhafaj sa më...

Hajdarmataj nxjerr provat e reja: Si ndërhyri Tahiri në TIMS, kur nuk u regjistrua...

Prokurori i Krimeve të Rënda, në cështjen “Tahiri” ka deklaruar sot se ka dyshime për ndërhyrje në sistemin TIMS, jo vetëm për lëvizjet e...

Berisha: Gaz Demi do të quhet Gaz Rama

Nga Sali Berisha Ish-kryeministri Berisha foli ndër të tjera në studion e Eni Vasilit në lidhje me sulmin e presidentit të “Partizani” Gaz Dëmi i...

Kush e ka bërë përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafës? Ja c’thote Berisha

I ftuar në studion e emisionit ‘Studio e Hapur’, ish-kryeministri Berisha konfirmoi se zëri në audiopërgjim është zëri i Agron Xhafës, ndërkohë i pyetur...

Lulzim Basha: Zgjedhjet e parakoshme janë opsion

Kreu i opozitës, Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për shndërrimin e Shqipërisë në vend të drogës dhe të krimit të organizuar. “Droga nuk është...

Da Cuneo a Tirana, V2 apre la festa italiana con un click.

In Albania la filiale dieci e lode che dal primo giugno porta nella terra delle Aquile la domotica italiana. Il Presidente Livio Costamagna taglierà...

Video/ Erjon Braçe sulmon deputeten e PS-së në Komision

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe duket se kohet e fundit e ka humbur qetësinë dhe kthjelltësinë, duke i përplasur dhe konfrontuar me...