Home Tags Debore

Tag: debore

Priten përmbytje! Reshje shiu, bore e shtrëngata…

Sipas komunikimit me specialistet e Emergjencave Civile ne qarqe, situata deri ne oren 19:30 paraqitet si me poshte: Sot, nga ora 09:00-18:30, mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me...

Tirana do të zbardhet nga dëbora, ja parashikimi i metereologëve!

Ditët e para të janarit do sjellin reshjet e dëborës edhe në kryeqytet. Sipas metereolgëve, i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje të...

Bora bllokon Dukagjinin, rreth 300 familje janë pesë ditë pa…

Rreth 300 familje në Dukagjin nga Mali i Shoshit deri në Qafë Thorë janë izoluar totalisht nga dëbora dhe prej pesë ditësh janë pa...

Parashikimi i hidhur i ekspertëve, Europa do të përjetojë një dimër...

Europa pritet që të preket nga një dimër i ashpër këtë vit. Ekspertët britanikë parashikojnë që vendi të preket nga një valë polare i të...

Moti/ Bëhuni gati për ditën e nesërme sepse…

Nëse ende nuk po e pranoni të ftohtin dhe veshjet e trasha dimërore i keni ende në garderobën tuaj, bëni mirë që nesër t'i...

Në Kukës bie bora e parë?

Gjalica e Koretniku, dy malet që rrethojnë Kukësin u zbardhën nga bora, duke i thënë lamtumirë vapës përvëluese të kësaj vere të tejzgjatur dhe...

Menduat se mbaroi me kaq? Meteorologët: Kur do bjerë prapë borë...

“Meteoalb” ka bere me dije lajmin e fundit rreth kushteve te motit qe do te vijojne te ndikojne vendin tone ne ditet ne vijim. Ne...

Drejtoria e Emergjencave: Firmat private nuk pastruan rrugët!

Institucionet shtetërore ia kalojnë përgjegjësinë njëra-tjetrës për situatën e bllokimit të rrugëve. Megjithëse shteti shqiptar shpenzon rreth 20 milionë dollarë në vit për mirëmbajtjen...

Acari do mbërtheje vendin, temperaturat deri në – 20 gradë

Duket se nga dita e enjte, i gjithë vendi do të përfshihet nga moti i ftohtë me reshje debore. Gjendja e alarmit, sipas meteorologëve,...