Home KRYESORE Ndajeni mendjen. Jeni me At Zef Pllumin apo Shyqyri Cokun?

Ndajeni mendjen. Jeni me At Zef Pllumin apo Shyqyri Cokun?

Po lexoj ne media se shteti shqiptar ka ndërmend te gjeje eshtrat e te zhdukurve nga diktatura komuniste.  A ka mundesi qe ta ndajne mendjen se me ke jane, nese jane me At Zef Pllumbin apo Shyqyri Çokun, me viktimen apo xhelatin, me komunistët apo antikomunistët…
A ka mundësi ta thone troç se po na e shpif kjo dyfaqësi pa fund… Thone se do hapin dosjet, por nuk pranojne te largojne kriminelet nga postet publike,thone se do heqin kriminelet nga politika dhe administrata por nuk pranojne asnjera pale te konsiderojne si kriminele dhe ata te para ’90, thone se do gjejne trupat e te zhdukurve dhe nderkohë nderojne hetuesit, prokuroret e xhelatet… Ky soj hermafroditizmi politik, ma shpif…dhe per fat te keq nuk eshte I vetmi. Edhe ata qe heshtin, edhe ata qe nuk ngrene zerin dhe nuk japin voten jane njesoj me faj…

Share: