Home KRYESORE Pushohen 70- punonjes te Spitalit Rajonal ne Shkoder

Pushohen 70- punonjes te Spitalit Rajonal ne Shkoder

Nga Helidon Bushati

Sic duket Kryeministrit Rama nuk po i mjaftojne goditjet nje pas nje qe po i jep Shkodres, si nje ” denim” per shkodranet demokrat!

Nuk i mjafton Zotit Rama situata tejet e veshtire ekonomike dhe gjendja alarmante ne te cilen po tenton te zhyse Shkodren!

E duke mos mjaftuar varferia e cila po rritet cdo dite ne familjet shkodrane sot Rama dhe kampioni i korrupsionit qeveritar ministri Beqaj, flaken ne mes te kater rrugeve , pa asnje te drejte 70- punonjes te Spitalit Rajonal

Largimeve nga puna per motive poltike fatkeqesisht sic duket nuk i shpetuan dot as sanitaret e gjore me nje rroge minimale!! Reforma e fashme ne Shendetesi po jep “frytet” e para te saj!!

Ju bej thirrje te gjithe punonjesve te larguar te spitalit rajonal Shkoder dhe qytetareve te Shkodres te sensibilizohen dhe te marrin pjese ne cdo organizim proteste per te thene MJAFT ME !

Kjo nuk eshte Shqiperia qe duam! Kjo nuk eshte Shkodra qe duam! Ky nuk eshte Sistemi Shendetsor qe meriton ky popull!!!

Share: