Home KRYESORE Presidenti Hungarise dhe kryebashkiaku i Tiranes vizitojne Xhamine

Presidenti Hungarise dhe kryebashkiaku i Tiranes vizitojne Xhamine

Sot, gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë z. Janos Ader me zonjën e tij dhe kryebashkiakun e Tiranës z. Erion Veliaj realizuan nje vizite në xhaminë e Et’hem beut, Tiranë. Pervec kenaqesisr te vezhgimit ndaj artit dhe bukurise te kesaj Xhamie shume vjecare te kesaj xhamie ata vleresuan edhe tolerancen fetare ne Shqiperi.

received_10153927701897631

Share: