Home KRYESORE 10 shqiptarët e bandës së drogës, që u arrestuan në Leçe (emrat)

10 shqiptarët e bandës së drogës, që u arrestuan në Leçe (emrat)

10 prej 19 personava të arrestuar në Itali si pjesë e një grupi kriminal që trafikonte drogë janë shtetas shqiptarë.

Mediat italiane kanë zbardhur emrat dhe moshën e tyre. Operacioni u organizua nga Guardia Di Financa në Leçe.

Policia sekuestroi edhe 136 kg kanabis, 1 kg kokainë, 14 kg heroinë dhe 3 automatikë kallashnikov.

Më poshtë emrat e shqiptarëve të arrestuar.

Hendri Kapllani, 29 vjeç, Dori Tole, 25 vjeç, Pilo Zanaj, 34 vjeç Avelino Ndou, 26 vjeç, Dario Proka, 26 vjeç, Ermal Resulaj, 26 vjeç, Viktor Shaholli, 32 vjeç, Ervin Gervaj, 35 vjeç, Marenglen Halka, 35 vjeç, Marjus Halka, 32 vjeç

Share: