Home KRYESORE Berisha: Ja përse u shkarkua Briseida Shehaj nga Tatimet

Berisha: Ja përse u shkarkua Briseida Shehaj nga Tatimet

Ish-kryeministri Berisha shkruan arsyen e shkarkimit të Briseida Shehaj nga posti i Drejtoreshës së Tatimeve. Në një postim në Facebook, ai sqaron se shkarkimi i saj nuk erdhi për arsye dështimi, por sepse drejtoresha e re është kushërira e Edi Ramës.

Sali Berisha publikon mesazhin e dërguar në adresën e tij dhe sqarimin për këtë rast.

Tezakja e mamase perze Brisin nga tatimet!

Tatimori dixhital informon: Motivi i shkarkimit te Brisit nuk eshte:
– renia e te ardhurave, pra deshtimi

– as dhe bikni teper…. ne gusht ne Dhermi

– Motivi eshte thjesht familjar!

– Brisi u zevendesua me tezaken e familjes! sb

“Pershendetje doktor, po qarkullojne shume zera e thashetheme per shkarkimin e Brisit besnikes gjer ne krime te renda financiare te Edi Rames qe ju e keni quajtur me te drejte kryendrikulle te qeverise se piktorit deshtak.

Thuhet se ajo u shkarkua per mos realizimin e planit por kjo nuk eshte e vertet,mbasi plani ka mbi nje vit qe nuk realizohet por shkurtohet

-Te tjera goje te liga thone se Brisin e shkarkuan super influentet te Rama per shkak te bikinit ekstravagant me te cilat ajo u shfaq ne ujrat e Dhermiut ku pushonte vet Rama dhe qe nervozoj njerz pa nevoj.Por as kjo nuk esht e vertet.

Shkaku i shkarkimit te Brisit esht zevendesimin e saj nga Edvini me tezaken nga nena dhe pik. Drejtoresha e re eshte tezake ne krahun nga nena te Edi Rames!”

Share: