Home KRYESORE Rama nga Nju Jorku: Me përmbytjet përballje e mirëorganizuar. Vërshojnë komentet (Foto)

Rama nga Nju Jorku: Me përmbytjet përballje e mirëorganizuar. Vërshojnë komentet (Foto)

Kryeministri Rama qëndroi në Nju Jork për disa ditë për të hapur ekspozitën e tij me piktura e skulptura ndersa Shqiperia u perball me permbytje nga shirat e rrembyeshem.

Rama sic duket e ndjeu qe mungesa e tij ne Atdhe nuk shkonte ndaj që atje ai duket se ka monitoruar situatën e shkaktuar nga përmbytjet e shumta në Shqipëri!

Rama ka postuar disa foto me efektivë policie që shpërndajnë ndihma qe siguisht interneti ta jep kete mundesi, por a eshte e moralshme nje gje e tille?

“Përballje e mirëorganizuar me pasojat e motit dhe Solidaritet me njerëzit në nevojë” është diçitura që shoqëron fotot e kryeministri nga USA. Por komentet që e shoqërojnë janë nga më të ndryshmet, ironi therrëse e kritika nga njëra anë – lavdërime nga ana tjetër te cilat sigurisht mund te jene ber enga detashmenti i tij me pagese nga taksat e qytetareve.

Endria Bushati ne nje status te saj ne Facebook pyeste nese fotograt e Rames ne New York jane atje me pagese nga protofoli i Edi Rames apo nga ai i kryeministrit?

komentet-rames-ne-new-york

Share: