Home KRYESORE Nis protesta kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

Nis protesta kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

Sot në Prishtinë organizohet protestë paqësore si reagim ndaj arrestimit të Liderit Ramush Haradinaj në Francë. Këtë e ka bërë të ditur në rrjetin social në Facebook deputeti i AAK-së, Bali Muharremaj.

Ai ka njoftuar se takimi bëhet tek New Born ora 13:00, për të vazhduar me marsh protestues deri te ambasada franceze në Prishtinë, transmeton lajmi.net. – “Ftoj strukturat e AAK-së, qytetarët dhe mbështetësit që të mobilizohen për protestën e nesërme”, shkruan ai.

Share: