Home KRYESORE Shperthen Aleati i Lulzim Bashes, Arian Galdini: Aleanca e Qelbesirave eshte bere...

Shperthen Aleati i Lulzim Bashes, Arian Galdini: Aleanca e Qelbesirave eshte bere Bashkeqeverisje qensh.

Me nje status ne facebook, Kryetari i LDE Arian Galdini ka shperthyer lidhur me situaten e fundit te krijuar ne gjirin e Shumices Qeverisese. Aleati i Lulzim Bashes, duket se mendon e beson se kjo Qeverisje nuk duhet te vazhdoje me. Ai madje e quan ate Qelberisje. Sic duket ky eshte nje moment kyc kur Opozita duhet te mare rolin e saj per te mos u pajtuar me, me kete menyre sesi po sillet Shumica Qeverisese nder vedi dhe me shqiptaret.

Me poshte edhe statusi i plote i Arian Galdini:

Nga Aleance e Qelbesirave shnderrohet ne Bashkeqeverisje Qensh…

Zihen e shqyhen per kockat qe duan te perpijne.

Po si mund te vazhdoje te qendroje ne krye te puneve nje Qeveri e tille, ku Ministrat thone te pamendueshmet per njeri-tjetrin dhe Kryeministri mbron qente e tij nga qente e te tjereve…

Kjo eshte Qelberisje, jo qeverisje. Turp e faqja e zeze.

Share: