Home KRYESORE Tmerr/ Veriu i izoluar nga dëbora, shihni si transportohet i sëmuri në...

Tmerr/ Veriu i izoluar nga dëbora, shihni si transportohet i sëmuri në spital

Një 60-vjeçar nga Puka është transportuar me krahë për në spital, pasi kishte probleme shëndetësore. Ngjarja ndodhi në fshatin Buhot në njësinë administrative Rrapë. Për shkak të rrugëve të bllokuara nga dëbora, i sëmuri është transportuar në krahë nga banorët e fshatit dhe forcat zjarrfikëse. Veriu dhe verilindja e vendit mbeten zonat më problematike sa i përket situatës së krijuar nga moti i keq me reshje dëbore dhe ngrica. /LAPSI.AL/

Share: