Home KRYESORE Ndërron jetë oficerja e policisë

Ndërron jetë oficerja e policisë

Kishte pasion që një ditë të bëhej oficere e zonja në radhët e Policisë së Shtetit, por ëndrra e saj është ndërprerë në mes.

Xhulia Zyfi, efektivja e cila tre javë më parë pësoi hemorragji cerebrale në Akademinë e Sigurisë ku studionte, nuk ja ka dalë të mbijetojë.

Ajo ndërroi jetë këtë të premte në ambientet e spitalit, ndërsa prej 5 ditësh ishte në gjendje kome.

26-vjecarja nga Pogradeci, kishte marrë gradën nënkomisare gjatë studimeve në Akademinë e Sigurisë, ndërsa së fundi ishte emëruar edhe në detyrën e re të saj.

Të afërm, kolegë dhe miq të saj i qëndruan pranë për ditë me radhë në spital me shpresën se Xhulia mund të fitonte këtë betejë.

Express mëson se nënkomisarja e re kishte lindur me një problem në zemër, dhe një vit më parë kishte bërë ndërhyrje. Xhulia Zyfi shërbente prej 5 vitesh në radhët e Policisë së Shtetit./express

Share: