Home KRYESORE “Thonë se lekët e koncensioneve i merrje ti, jo Beqaj’, Rama-gazetarit: Njësoj...

“Thonë se lekët e koncensioneve i merrje ti, jo Beqaj’, Rama-gazetarit: Njësoj si të them që ti je tutor

Emisioni “Të Paekspozuarit” në ‘News24’ ka prodhuar sot debate të ashpra mes kryeministrit Edi Rama dhe moderatorit Ylli Rakipi.

Kështu, teksa flisnin për shëndetësinë falas, Rakipi e pyeti Ramën se pse nuk e mbajti premtimet e tij për këtë sektor. Kaq ka mjaftuar që Rama të hidhet në akuza, ndërsa theksoi se gazetarët fabrikojnë dhe sajojnë lajmet.

Më tej Rakipi u ndal tek koncensionet, ndërsa shtoi se miqtë e kryeministrit i kishin pohuar se paratë e tyre i merrte vetë Rama dhe jo ish-ministri Ilir Beqaj. Ky i fundit ia kthehu gazetarit se kjo që po thoshte ai ishte e njëjtë sikur ti thoshte Rakipit se ai merrej me prostitucion.
Rakipi: Ky shtet ikën (shembet) pas kontratave që keni bërë ju..Po shëndetësia falas?
Rama: Është e turpshme Ylli kjo që bëni ju. Koncensionet e Saliut ishin tarifë për qytetarin. Ju e keni meruar njerëzit. Thoni që ‘Ilir Beqaj merr lekë’.
Rakipi: Jo jo miqtë e tu thonë se si merr Ilir Beqaj, por i merr Edi Rama.
Rama: E di si jeni ju? Është njësoj si të them ty që merresh me prostitucion.

Share: