Home KRYESORE “Po, kam mllef! E kam për “çapaçulët”! Se janë bërë të pasur...

“Po, kam mllef! E kam për “çapaçulët”! Se janë bërë të pasur dhe harrojnë se baballarët ikën të varfër, turp!”

Këngëtari i njohur Sidrit Bejleri ditën e djeshme ka reaguar përmes një statusi të gjatë në Facebook, pas ndarjes nga jeta të Mjeshtrit të Madh Aleksandër Lalo.

Bejleri i është drejtuar atyre që ai i quan “çapaçulë” të cilët pretendojnë se po bëjnë art në këto kohë, duke vënë theksin se artistët e vërtetë, ata nuk u pasuruan kurrë financiarisht por vetëm lanë pasuri pas tyre, po shuhen njëri pas tjetrit.

Postimi i plotë i Sidrit Bejlerit:

“Sot në drekë, tek po prisnim të përcillnim trupin e të ndjerit, mjeshtrit Aleksandër Lalo, vura re me keqardhje, por nuk u surprizova, se mungonin shumë “yje” të “showbizit” shqiptar. Nuk e kam për ata që e kishin të pamundur të vinin nga largësia dhe varet sa e njihnin. E kam për ata që rendin kush e kush të shkojë sa më shpejt në “dasmat vip”, ftuar e pa ftuar…
E kam për ata që pretendojnë se po bëjnë “muzikë” dhe “art” në këto kohë të “arta të muzikës”.
E kam për “çapaçulët” që nuk dinë dhe s’kanë për ta kuptuar kurrë sa vlerë dhe peshë ka për t’u bërë Arti i Vërtetë.
Mjeshtrat po ikin një nga një dhe vështirë të zëvendësohen e për më tepër Arti që na dhuruan. E di që kohët ndryshojnë, por të zezës nuk i them dot e bardhë.
E kam sërish me “çapaçulët”
Kush nuk respekton rrënjët dhe baballarët e vet nuk i mbetet gjë pas, e vërtetuar kjo. Si të hash “plehra” po “plehra” do prodhosh.
Kam mllef, po po, kam mllef sepse e di mirë çfarë arti na dhuruan Kujtim Laro e Aleksandër Lalo me shokë.
Se “çapaçulët” janë bërë të pasur dhe harrojnë se baballarët ikën të varfër, por pasurinë e lanë prapa.

…dhe “çapaçulët” vazhdojnë të qelbin ajrin dhe realitetin që me aq mund e sakrifica na e lanë të pastër baballarët tanë…
TURP!!!
Kujt t’i djegë le ta mbajë!”/360grade.al

sidrit.png

Share: