Home KRYESORE Provokon Kreshnik Spahiu/ Kritikon Ismail Qemalin: Flamuri s’duhej të ngrihej në Vlorë...

Provokon Kreshnik Spahiu/ Kritikon Ismail Qemalin: Flamuri s’duhej të ngrihej në Vlorë por në Shkup…

Për fat të keq gjithëmonë e më shumë po flitet pak për çështjen kombëtare dhe për të korrigjuar gabimet e historisë. Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ishte i vetmi politikan shqiptar që e ngriti çështjen kombëtare dhe që kërkonte për t’u futur si një ndër pikat kryesore në agjendën e ministrisë së jashtme por që ende nuk i është dhënë rëndësia e duhur.

Ja seç shkruan ai sot në facebook:

“Ismail Qemali gaboi? Flamuri duhet të ngrihej në Shkup për një Shqipëri të madhe dhe jo në Vlorë për një Shqipëri të vogël”.

Share: