Home KRYESORE Ambasadori Lu flet privatisht me Avokaten e Popullit Ballanca. Per arrestimet ne...

Ambasadori Lu flet privatisht me Avokaten e Popullit Ballanca. Per arrestimet ne Kukes?

Ambasadori Donald Lu pas konferences u pa te flase privatisht me Avokaten e Popullit Erinda Ballanca dhe sipas gjasave dhe nje burimi ata kane folur per zhvillimet e fundit ne Kukes dhe arrestimet e bera ne menyre “esktrafagante” nga Policia ne Kukes.

Avokatja e Popullit Erinda Balllanca ishte e para qe e denoncoi nje zhvillim te tille si jo ne respekt te ligjit. Dje ne emisionin Opinion te Blendi Fevziut Ambasadori Lu tha se arrestimet ne shtepi ne mes te nates jane te paligjshme dhe jo te drejta.

Duket se midis te dy instituceve eshte duke u biseduar si te influencohet pozitisht ndaj te arrestuarve proteste te Kukesit te cilet jane akoma ne procedura penale.

Share: