Home KRYESORE Edi Rama në jug me djalin e miliarderit amerikan

Edi Rama në jug me djalin e miliarderit amerikan

Këtë fundjavë Rama ka takuar djalin e George Soros, presidentin e Këshillit Drejtues së Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Aleksander Soros.

Dy ditë më parë Soros, pati një takim me presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ku u fol për territoret mes Kosovës dhe Serbisë.

Ndërsa ditën e sotme ai ndodhet në jug të Shqipërisë, së bashku me kryeministrin Rama.

Në postimin e tij Alex Soros shkruan:

‘Fantastike të jem sërish në Shqipëri dhe të kalojë pak kohë me kryeministrin Edi Rama, njeriun më vizionar.

Për të diskutuar mbi progresin e Shqipërisë drejt integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal’. /Lapsi.al

Share: