Home KRYESORE Greqia nuk gjen qetësi, zjarret e fuqishme prekin ishullin e famshëm turistik

Greqia nuk gjen qetësi, zjarret e fuqishme prekin ishullin e famshëm turistik

Një tjetër zjarr i madh ka rënë në minutat e fundit në Greqi,

Pas zjarrit të rënë në zonën e Atikës pranë Athinës ku humbën jetën mbi 80 persona, këtë herë flakët e zjarrit kanë prekur ishullin e Zakinthos.

Sikundër raportohet deri më tani flakët kanë dalë jashtë kontrollit dhe përforcohen edhe më shumë nga shpejtësia e erës që është e lartë.

Deri më tani nuk është raportuar për viktima, ndërsa dëmet materiale janë të konsoiderueshme.

Zjarri është përhapur edhe më shumë për shkak të vatrave që ishin pranë njëra-tjetrës.

Share: