Home KRYESORE Nano, Ramës: Dorëzou, të ka ardhur fundi! Qytetarët shpërthejnë: Ti e solle…

Nano, Ramës: Dorëzou, të ka ardhur fundi! Qytetarët shpërthejnë: Ti e solle…

Ish kryeministri Fatos Nano pas  aktivizimit në rrjetet sociale, nuk mund të qëndrojë larg opinionit politik. Në një reagim të fundit ai shkruan se koha për Ramën kryeministër ka perënduar, duke kërkuar largimin e tij.

“Pushteti të ndryshon, të verbon dhe ndonjëherë të ngadalëson, por duhet ta pranosh gjithmon se kur të vjen fundi, duhet të dorëzohesh  sepse atëherë Shqipëria mund të ecë para. Ti dhe aq sa munde, por nuk je i denjë për ta ndrydhuar më Shqipërinë, je në kohë për t’u larguar, sepse populli humbi besimin në ty”, shkruan Nano.

Por pas këtij postimi interesante janë komentet e ndjekësve të tij. Ata kanë shpërthyer në kritika ndaj Nanos, teksa shkruajnë se vetë ai e solli në politikë.

“Ai që e shkatërroi këtë vend, është ai mosmirënjohës që ti solle në politikë”, shkruan një nga komentuesit.

Share: