Home KRYESORE “Po shkruaj e dora më dridhet, mallkoj veten pse kam lindur në...

“Po shkruaj e dora më dridhet, mallkoj veten pse kam lindur në Shqipëri”!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar letren e nje emigranteje shqiptare qe ka te emen ne Fier dhe thote se nuk po gjen te drejten e saj per shtepite qe ka ne kete qytet. Ja cfare problemi ka ajo.

POSTIMI I BERISHES

Kalvari i nje emigranti jo ne Greqi por ne Shqiperi!

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Mirmengjes Z.Berisha..!! Jam nje emigrante dhe sa here qe vij ne Shqiperi merzitem dhe e mallkoj veten pse kam lindur dhe rritur ne kete vend..!! Padrejtesi,korrupsion,ofendime dhe asnje e drejte e jona sa here qe vijme nuk merret parasysh..!! Z.Berisha jetoj ne qytetin e Fierit dhe kam dy shtepi nje e blere nga une dhe im shoq me shume mundime dhe nje qe jeton nena ime ,por gjithashtu kujdesem une per cka ka lidhje me shtetin..

Dy hyrje njera 74 metra katror dhe nje tjeter 52 metra katror.. Me merr nena ne telefon dhe me thote ka ardhe pagesa e shtepive nga 120 metra katror per shtepi,gjithesej 240 metra katror..!! Shkoj dhe kerkoj sqarime dhe asnje pergjigje vetem perbuzje duke na thene,rrini rehat andej ku jetoni ,hajde se keni te ardhuara.. Cfare te ardhurash kemi duke pastruar shtepite dhe papasterite e shtetit Greek?? E dyta Z.Berisha paguaj taksat te gjitha nuk jam debitore asnjehere,biles pa ardhe faturat shkoj paguaj gjithcka sepse kete qeveri e kam frike,sepse eshte e korroptuar..

Paguaj taksa gjelberimi,nuk kam gjelberim,nuk kam rrugen te dal ne trotuar,nuk kam stola te ulem jashte etj,etj…!! Shkoj ne bashki me thote shkoj tek zyrat e gjelberimit,shkoj peak ne bashki me thone ,ehhh tani qe vini ju punojesit shkojne me leje,me pak fjale na hedhin si top dhe luajne me popullin.. Dikur vija 5 here ne vit,kurse tani vij 15 saper te bere ndonje pune sikur u tregova me lart dhe iki shume e trishtuar..

Biles kam shkuar kam njoftuar ne bashki te vijne te shikojne gjendjen e lagjes dhe poshte pallatit qe jetoj,mbeturina,minj,pa disifektuar asgje nga mbetjet qe shesin njerezit mallin e tyre..!! Po shkruaj dhe dora me dridhet nga zemerimi qe nuk mind te gjej te trejten time..erdhi vjet policia bashkiake 2-3 here dhe ato me kembenguljen time se nuk leviza nga dera e bashkise,dhe kerkova takim me kryebashkiakun qe nuk e di pse eshte ne ate post kur ate se kemi pare kurr sepse nuk ka nje dite per qytetaret ta takojne.. Nejse Z.Berisha,po ju dergoj FISA foto te me besoni,por ngaqe nena ime jeton vetem ketu ne fier dhe nuk dua to ndodh Dick’s,ju lutem emri im te mbetet anononim.. Shume rrespekte per ju..!! Ju uroj gjithe te mirat..”

Share: