Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: AMERICAN BROWNIE – Receta origjinale

Sugjerimet e Shijes: AMERICAN BROWNIE – Receta origjinale

Receta dhe mënyra e përdorimit: AMERICAN BROWNIES___ 500gr

Gjalpë 200 g,
Vezë 110 gr
Ujë 60g.

Përgatitja:

Përzieni AMERICAN BROWNIE me ujin, vezët dhe gjalpin në një mikser planetar në shpejtësi mesatare për 3 minuta.

Mund të shtoni 100-150 gr fruta të thata si arra, lajthi, bajame apo fistikë. Hidheni brumin në një tepsi katrore të lyer me gjalpë dhe të plurosur me miell ose mund ta shtroni mbi letër furre.
Piqeni në 200 gradë celcius për 25 minuta.

Miks pluhur për përgatitjen e Brownie Amerikane. Produkt për pjekje gjysmë i gatshëm. Receta bazë mund të pasurohet sipas deshirës me fruta të thata në copëza. Po me këtë produkt mund të realizoni Tartë me cokollatë Fondente super të shijshme.

Miksin e gatshem e gjeni ne rrjetin e dyqaneve Neranxi ne paketim 500 gr si dhe per profesionistet ne thase 10 Kg.

Share: