Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: ÇAJ NIRVANA PËR GJUMË TË QETË PA STRES

Sugjerimet e Shijes: ÇAJ NIRVANA PËR GJUMË TË QETË PA STRES

Përmban: (Çaj të Zi, Mollë, Kanellë, Bajame,Vanilje Pluhur)

Çaji i zi është plot me antioksidantë, prandaj është luftues i mirë i kolesterolit , ai gjithashtu përmban komplekse të quajtur TF-2 që shkakton vdekjen e qelizave të kancerit e që lejon qelizat e shëndetshme të gjalla, andaj studiuesit kanë sugjeruar që çaji i tillë është i dobishëm në parandalimin e kancerit pasi ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve riprodhuese të tilla si kanceri i zorrës së trashë, kancerin ovarian, dhe kancerin e prostatës, ndërsa studimi tjetër tregon se çaji i zi parandalon kancerin oral e që ju referohet personave që përdorin produktet e duhanit.

Në bashkëveprim me përbërësit e tjerë si kanella, bajamet apo vanilja këto veti perforcohen duke e bërë akoma më të cmuar këtë caj. Vetëm një filxhan çaj NIRVANA ofron një përqëndrim më të mirë, pa nervozizëm dhe ankth se sa një dozë kafeje. Ndërsa studiuesit këshillojnë 4 gota çaji NIRVANA në ditë, do tju ndihmojë në zvogëlimin e stresit.

Ky çaj përmban tanine, kimikate të cilat është zbuluar se rrisin imunitetin në trupin e njeriut. Çai NIRVANA ju dhuron një shije të mrekullueshme plot aromë të mirë, duke perforcuar vlerat ushqyese, kanella është antibakteriale, sot ajo është e njohur shkencërisht dhe për aftësinë e saj për të ulur kolesterolin në gjak. Është gjithashtu një antidot i mirë për të ndihmuar tretjen, bajamet janë të pasura me vitamine E dhe Vanilja ju qetëson sistemin nervor.

Cajin Nirvana e gjeni tek dyqanet e rrjetit Neranxi

Share: