Home KRYESORE Tronditet Peqini/ 15-vjeçari qëllon veten me plumb në kokë

Tronditet Peqini/ 15-vjeçari qëllon veten me plumb në kokë

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në zonen e Peqinit. Një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Adoleshenti i është nënshtruar menjëherë një ndërhyrjeje kirurgjikale ne spitalin rajonal te Elbasanit.

Informacion paraprak

Në fshatin Bicaj, Peqin, në banesën e tij shtetasi G.B., rreth 15 vjeç, nga pakujdesia është vetëplagosur me armë zjarri pistoletë i cili është transportuar menjeherë në Spitalin Rajonal Elbasan, dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin dhe dokumentimin ngjarjes.

Share: