Home KRYESORE Gazetarja e njohur ministrit te brendshem: pse nuk arrestoni te shume kerkuarit!?

Gazetarja e njohur ministrit te brendshem: pse nuk arrestoni te shume kerkuarit!?

Nga Anila Hoxha

Keto urdherat e ministrit te brendshem zotit Sander Lleshi me ngjajne si vendosja e centrove ne shtepi , te nuses se sapo ardhur , qe mendon se keshtu po ben me themeli punet e nje shtepie plot me probleme me pastertine. Pyetje:

Pse nuk po arrestohet Klement Balili?
Pse po jepen grada pa kriter dhe po shkelet ligji i policise?

Kush e liroi Naser Gashin , te kerkuarin per droge?

Pse te shume kerkuarit Sebastian Villamos ju dha arrest shtepie , por nderkohe ai eshte akomoduar ne nje hotel si pasha dhe pa police per ta ruajtur?

Perse thuhet qe nuk ka referime per protesten kur vete policia thote te kunderten. Madje edhe prokuroria e Tiranes e pohon kete fakt ?

Perse nuk ka masa shtese per nje lloj te ri te trafikimit te hashashit, shume njerez po perdoren nga trafikantet si transportues ne krah te droges duke kaluar kufirin ne kembe drejt Greqise ?

Kaq per sot !

Share: