Home KRYESORE Petrit Vargu tregon skemën se si Rama shkatërroi PS

Petrit Vargu tregon skemën se si Rama shkatërroi PS

Nga Petrit Vargu

Mbasi shkaterroi PS-ne e vertete duke e zevendesuar ate me vullnetare,koordinatore dhe “bythekercyera”pa asnje lidhje me PS,Rama kujtoi se do te zevendesonte edhe elitaret akademike me te pakulturuarit qe e rrethojne.

Keshtu,injorantet me pushtet politik filluan qe te dipllomoheshin,masterizoheshin dhe te shkenceroheshin me urdher nga partia fale disa palacove qe zune poste kyce ne sistemin arsimor.

Kjo elite fallco nuk mund te pranonte qe ne shqiperi te vinin njerez me doktoratura te mbrojtura jashte,te ndricuar dhe te arsimuar nga universitetet me te mira te botes.

Natyrisht grupi i pushtetar ka median dhe gjithe pushtetet e tjera.Ne kemi zemren…

Share: