Home KRYESORE Berisha e thotë troç: Ja çfarë do të bëjë po të isha...

Berisha e thotë troç: Ja çfarë do të bëjë po të isha unë në krye të opozitës

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në ‘Opinion’ ka folur mbi organizimin e protestës së 16 shkurtit.

I pyetur nga gazetarët se si do të vepronte Berisha nëse sot do të ishte në krye të opozitës, ish-kryeministri u përgjigj se do të bënte të njëjtën gjë që po bën opozita sot.

Çfarë do bënit ju po të ishit në krye të opozitës?

Po të isha unë do të bëja këto që bën opozita sot. Unë e përgëzoj opozitës dhe e përshëndes. Është shumë qartë, që duhet bërë një situatë ku të votojnë të gjithë të lirë. Unë nuk jam për marrje të pushtetit me dhunë por për zgjedhje të lira./Faxweb.al

Share: