Home KRYESORE Video/Berisha habit: Historia sekrete e Edi Ramës me diplomaten greke…

Video/Berisha habit: Historia sekrete e Edi Ramës me diplomaten greke…

I pyetur nga gazetarja Juli Xhokaxhi, se përse i drejtohej Edi Ramës shpesh më fjalë në gjuhën greke, Sali Berisha tha se këtë e lidhte me një histori të cilën vendosi ta tregojë për herë të parë:

“Historia e emigrimit të Edi Ramës ka qenë e lidhur me një greke. Ka qenë një diplomate. Dhe shërbimet informative e ndiqnin, Ramën dhe greken, sepse u trash miqesia. Ai shkoi me të në Paris. Tani se cila ishte lidhja, dmth, ishte lidhje erotike apo ishte lidhje pune, nuk e di”, tha Berisha.

Ai shtoi se nuk mund të vërtetonte dhe nuk dinte, nëse Rama rekrutoi greken apo grekja Ramën.

Share: