Home KRYESORE Haradinaj: ‘Thaçi gratë me Vuçiqin le t’i shkëmbejnë, mirëpo territor nuk lejojmë’...

Haradinaj: ‘Thaçi gratë me Vuçiqin le t’i shkëmbejnë, mirëpo territor nuk lejojmë’ (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar edhe një herë zhvillimet e fundit politike dhe veçanërisht idenë e ‘korrigjimit’ të kufijve.

Ideja e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq për të shkëmbyer disa territore u kundërshtua fuqishëm nga Haradinaj, por sot në konferencë bëri pak humor.

“Thaçi gratë me Vuçiqin le t’i shkëmbejnë, mirëpo territor nuk lejojmë dhe nuk japim.” Ja VI’DEO:

“Lumën nëse ka qejf le t’ja jape Serbisë por për me i dhanë tokë Serbisë duhesh me u përball me 5 milion shqiptar,” tha ai./Lajme Shqip

Share: