Home KRYESORE Rama dhe Haradinaj në shtëpinë e Hashim Thaçit. Ç’po ndodh në Prishtinë?

Rama dhe Haradinaj në shtëpinë e Hashim Thaçit. Ç’po ndodh në Prishtinë?

Kjo foto është shkrepur vetëm pak minuta më parë në shtëpinë e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Siç duket qartë, të ftuar në darkë në shtëpinë e tij ndodhen figurat më të rëndësishme të politikës kosovare ndërsa në krye të tryezës ka zënë vend kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Bashke me të ndodhe dbe kryeministri Haradinaj, ministri i jashtëm Pacolli, Fatmir Limaj. Nuk bëhet e njohur arsyeja e takimit dhe e darkës që duket miqësore të paktën në momentin kur është shkrepur foto. Ajo që dihet me siguri është që në këto momente Kosova dhe çështja e saj po diskutohet fuqimisht në selitë diplomatike europiane dhe amerikane./Opinion.al

Share: