Home KRYESORE Shperthen Erion Kristo: Klima shoqerore me ankthe…

Shperthen Erion Kristo: Klima shoqerore me ankthe…

Klima shoqerore eshte tejet e mbarsur me ankthe. Sulmet ndaj Agron Tufes, dhunimi i Nikoll Lesit, ndalimi i Artur Canit, neperkembja e gazetareve, kercenimi i Basir Collakut dhe Fiori Dardhes, kercenimi i gazetarit nga nje Kryebashkiak, rrahja e nje gruaje nga policia, kapja per fyti e ish deputeteve te opozites, gazifikimi i popullates, cuarja e eksponenteve te pushtetit vendor ne prokurori, arrestimi i urinuesit, mbulimi shteteror i aksidenteve, rritja e taksave nga Bashkia, ceshtja hollandeze e vizave, hakmarrja ndaj diplomateve, largimi nga puna i Ylli Dylgjerit, sulmet kibernetike ndaj njerezve kritike, dhurimi i parave publike atyre qe nuk kane nevoje per to, pergjimet e krereve te policise qe zvarriten para krimineleve, grabitjet dhe vrasjet e pazbuluara, nenshtrimi i shtetit ndaj dy mashtruesve indiane, rrahja e doktoreve, derdhja e qumeshtit rrugeve, vjedhja e armeve, humbja e pasaportave, djegia e makinave, e plot e plot ngjarje te tjera, me bejne te kuptoj qe qeverisja e ka humbur fare toruan. Jemi ne nje klime terrori.

Share: