Home Ja Pse Shqiperia nuk behet si Zvicera Neranxi rikujton nje ndertim abuziv ne Himare!

Neranxi rikujton nje ndertim abuziv ne Himare!

Biznesmeni i njohur himarjot Nikollaq Neranxi ne faqen e tij ne facebook sjell ne vemendje te ndjekesve te tij te shumte nje rast, ku sipas tij me dokumente fallco eshte ndertuar nje hotel ne Himare.

Neranxi kujton se e verteta vonon, por nuk harron dhe se nese sot pronaret e vertete te asaj toka nuk mund te reagojne, brezat e tjere te kesaj familje do te kerkojne te vendosin ne vend te drejten dhe te verteten.

Ja statusi dhe video qe publikon Neranxi:

Per te mos harruar! Rreth tre vite me pare, me dokumenta te fallsifikuara, u grabit toke ne Livadh per te ndertuar nje hotel! Ishte koha kur ne protestonim cdo jave per grabitjet! Luiz Kumbaro qe po ndertonte hotelin erdhi dhe me kercenoi me jete, duke ecur ne punen time!

Grabitesit e Bashkise dhe policise Himare, mendojne se gjerat kalojne, harrohen! Perdorin institucionet e shtetit per te fallsifikuar certifikatat e pronesise dhe kur iu themi hajdute, fillojne sulmet dhe sharjet! Asgje nuk harrohet! Gjithcka paguhet!

Nese ky brez i Gumajve nuk ka fuqi te reagoje sot ashtu sic hajdutet dhe fallsifikatoret e meritojne, do vije brezi tjeter qe do vere drejtesi! Kjo eshte pak por e sigurte!

Share: