Home KRYESORE VIDEO: Historia politike e Shpëtim Idrizit dhe videoja që është bërë virale

VIDEO: Historia politike e Shpëtim Idrizit dhe videoja që është bërë virale

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi është politikani që karrieren politike e nisi me partine socialiste dhe me vone kaloi ne drejtimin e partise se dyte came dhe duket qe çdo sezon politik gjendet në koalicione të ndryshme.

Ai e ka nisur karrierën politike si deputet i PS dhe më pas duke shfrytezuar nje moment te veshtire te partise se pare came, Partia per Drejtesi dhe Integrim, ai arriti te “binde” komunitetin cam se do i bashkonte te gjithe kundrejt kauzes se tyre te drejte dhe u realizua Partia per Drejtesi Integrim dhe Unitet, PDIU.

Nga ana tjeter Shpeti Idrizi duket se nuk mund te rrije tek nje nje organizem me nje ideologji te drejte, por e ka per karakter te levize ne disa pavaertesisht moralit te nevojshem politik. Ai me edhe me votat e cameve socialistë ne një parti te kounitetit cam kryesist te djathte e që mbronte çështjen çame shkoi në koalicion me PD. Më pas u fut në listat e PD, mori mandatin në Fier dhe si me buton kaloi në koalicion me PS!

Aktualisht ka kaluar sërish në kampin e PD, por këtë herë i vetëm, pasi deputetët dhe të gjithë këshilltarët e kanë braktisur. vecanerisht duket se e kane braktisur themeluesit e organizimit politik te cameve ne parti. Per me teper sot me shume se kurre camet jane me te percare dhe aspak te bashkuar!

Me te drejte, për talljen me dashje apo pa dashje që i ka bërë kauzës çame, për piruetat dhe lëvizjet pa strategji sa nga një kamp në tjetrin, rrjetet sociale e kanë kthyer kreun e PDIU, në një personazh grotesk.

Gabojne…?! pergjigjen jepeni vete!

Shikoni videon më poshtë për më tepër…

Share: