Home KRYESORE “Ide serbo-ruse por ka gisht dhe vëllai ynë Erdogan” analisti reagon pas...

“Ide serbo-ruse por ka gisht dhe vëllai ynë Erdogan” analisti reagon pas përgjimit të Zaev:

Ditën e sotme në media është bërë public një përgjim I zhvilluar mes Zoran Zaev dhe 2 humioristëve rus, ku Zaev pa e ditur që ishte në përgjim ka treguar se disa territore në Ballkan po projektohen për tu shkëmbyer duke evidentuar kështu dhe përsonat që e kanë në mendje diçka të tillë.

Bejtja shprehet se e gjithëq kjo është thënë kohë më parë dhe duhet të jetë një këmbanë alarmi për Shqipërinë, Kosovën, Brukselin dhe Berlinin. E pas kësaj, po sipas Bejtjës tashë është ndarë qartë gruri nga krundja.

Postimi në Facebook:

Faleminderit Zaev

Biseda e Kryeministrit Zaev me dy humoriste ruse qe imitonin Presidentin e Ukraines duke folur me te, mund te kete shkaktuar te qeshura ne Rusi apo Ukraine, po jo ne Tirane apo Prishtine..Berlin apo Bruksel…
Kisha kaq kohe qe degjoja Baton Haxhiun neper tavolina te thoshte se amerikanet na e paskerkan mendjen top per shkembimin e territoreve Kosove-Serbi: e kisha pyetur dhe publikisht ne Opinion “e kujt ishte kjo ide”po kishte llocur….Dhe na e tha Zaev sot, dhe Vucic muaj me pare: qe eshte ide ruse, serbo-ruse, sot mesuam ka dhe pak gisht vllai yne Erdogan….Synojne destabilitetin e rajonit thote me gojen plot Zaev qe ndryshe nga shume lider ballkanik njihet per sinqeritetin dhe modestine.. Cte thote me i ka thene te gjitha…na i ndau para syve si ne Shqiperi ashtu edhe Kosove grurin nga krundet…qenkeni budallenj neqoftese nuk e keni te qarte….Ndaj kush e do ket vend me vrap ne zgjedhje me 13 tetor!

Nga: Andi Bejtja

Share: