Home KRYESORE Rama takon Erdogan në Turqi, çfarë do të diskutohet

Rama takon Erdogan në Turqi, çfarë do të diskutohet

Kryeministri Edi Rama ka takuar ditën e sotme në Stamboll, presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

Mësohet se në këtë takim do të diskutohet në lidhje me ndihëm që Turqia do të jap për Shqipërinë, pas goditjes së tërmetit tragjik, i cili la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Më herët,  presidenti Recep Tayyip Erdogan tha se shteti i tij do të ndërtojë 500 banesa për familjet të cilat u prekën nga tërmetit të 26 nëntorit./ Opinion.al

Share: