Home KRYESORE Tragjedia në Bulqizë, flet për herë të parë babai i nënës:

Tragjedia në Bulqizë, flet për herë të parë babai i nënës:

Ditën e djeshme në ngjarje e rëndë është regjistruar në Ostren të Madh të Bulqizës ku tre persona nga e njëjta familje janë gjetur të pa jetë.

Nëna Rajmonda sëbashku me dy fëmijët e saj, djalin Fatjonin dhe vajzën Rudina, teksa vajza tjetër Merita ka arritur që të shpëtojë.

Ditën e sotme për herë të parë ka folur edhe Babai i Rudinës, gjyshi i fëmijëve ku është shprehur se nuk dinë asgjë se ka nga ardhur kjo tragjedi.

Sakip Sula: Kam qenë në spital në Peshkopi me nusen e djalit, pasi mora lajmin erdha direkt këtu. S’kemi parë as bombël asgjë, kanë qenë në gjendje shëndetësore në rregull. Se nga erdhi kjo nuk e dimë. Kemi besim që do zbardhet si ngjarje, u shpreh ai për Top Channel.

Top Channel

Share: