Home KRYESORE “Të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore”, Rama i përgjigjet Bashës

“Të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore”, Rama i përgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreu të Partisë së Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore.

Rama tha se Qeveria e di mirë punën e saj dhe do pranonin thirrje që i ndihmon dhe jo që i pengon.

“Kjo është relative e vjen gjithmonë në të gjitha herët për të gjitha rastet por si ndodhi dhe me tërmetin ne e dimë shumë mirë punën tonë, do ishim të lumtur të na vinte ndonjë thirrje që na ndihmon e jo thirrje që ndonjëherë edhe na pengojnë”,-tha Rama./ Opinion.al

Share: