Home KRYESORE Rama: Nga e hëna ushtria dhe policia në tregje, forcohet ndëshkimi

Rama: Nga e hëna ushtria dhe policia në tregje, forcohet ndëshkimi

Kryeministri, Edi Rama, ka reaguar sërish lidhur me mbipopullimin e tregjeve.

Kreu i qeverisë shtoi se ushtria dhe policia do të krijojnë kordonë sanitarë në to dhe do godasin shkelësit me masa të reja ndëshkimore, deri në heqje lirie.

Ai shtoi se masat do të hynë në fuqi nga e hëna teksa theksoi se Tirana është vatra më e rrezikshme e luftës, kurse Durrësi mund të kthehet në Vaterlonë tonë. Sa i takon Shkodrës, kryeministri e cilësoi atë si një bombë me sahat, ndërsa Fierin si rrezik të madh potencial.

Postimi i plotë:

NËSE KY ËSHTË NIVELI I KUPTIMIT TË DETYRËS QYTETARE NË FRONTIN E KËSAJ LUFTE PËR JETË A VDEKJE DHE MEQË MESA DUKET ECURINË POZITIVE TË LUFTËS DERI TANI, SHUMËKUSH PO E KUPTON GABIMISHT SI ARSYE PËR T’U LËSHUAR ME IDENË SE S’NA GJEN GJË, ATËHERË PËRGJIGJA E SHTETIT DO TË JETË RECIPROKE PËR KËDO QË NUK DO TË HYJË NË RRESHT PËR TË MBAJTUR RADHË!

🔴 USHTRIA DHE POLICITË BASHKIAKE DO TË KRIJOJNË URGJENTISHT KORDONËT SANITARË TË TREGJEVE. POLICIA E SHTETIT DO TË GODASË SHKELËSIT ME MASA TË REJA NDËSHKIMORE!

🔴 MASAT E REJA NDËSHKIMORE DO TË JENË LIGJ DITËN E HËNË DHE PËR KOKËSHKRETËT DO TË SHKOHET DERI NË HEQJE LIRIE! NËSE DO TË LEHTËSOJMË ME PIKATORE POPULLIN E PËRGJEGJSHËM, KOKËSHKRETËVE DO T’UA BËJMË FERR KËTË SJELLJE QË NA FUT NË ZJARR TË GJITHËVE!

*Tirana është vatra më e rrezikshme e luftës. Durrësi njësoj si Tirana mund të kthehet në Vaterlonë tonë. Shkodra është tanimë një bombë me sahat. Fieri është një rrezik i madh potencial. Kudo mund të na iki avantazhi që kemi krijuar, nëqoftëse do ta bëjmë si Kombëtarja Kuqezi që pjesën e parë duket sikur do fitojë, pastaj… Harrojeni, këtë luftë nuk kemi për ta humbur për ata që s’kanë mendje dhe këllqe të luftojnë si mbarë populli shqiptar

Share: