Home KRYESORE Reforma/ Kim, Soreca dhe ambasadori britanik mbërrijnë në selinë e PD

Reforma/ Kim, Soreca dhe ambasadori britanik mbërrijnë në selinë e PD

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe ai britanik, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike.

Ky takim vjen pasi afati i palëve politike për të përfunduar Reformën Zgjedhore brenda 31 majit dështoi.

Vetë kreu i PD-së, Lulzim Basha është vënë në lëvizje duke thirrur sot në mbledhje ekspertët demokratë për reformën zgjedhore./Opinion.al

Share: