Home KRYESORE Tërmeti në Turqi, konfirmohen 6 viktima, 202 të plagosur. Vijojnë kërkimet nën...

Tërmeti në Turqi, konfirmohen 6 viktima, 202 të plagosur. Vijojnë kërkimet nën rrënoja. Autoritetet apel banorëve: Mos hyni nëpër shtëpi!

Në Izmir, qyteti më i goditur nga tërmeti shkatërrues që ra disa orë më parë në detin Egje, ka nisur tashmë operacioni i shpëtimit. Nga informacionet e para zyrtare, konfirmohen deri më tani 6 viktima dhe 202 të plagosur.

Dhjetëra objekte atje janë shembur, ndërsa deri më tani është nxjerrë e gjallë nga rrënojat një grua. Të shumtë raportohet të jenë personat që kanë mbetur poshtë pallateve të shembura.

Agjencia e kërkim-shpëtimit i bën thirrje qytetarëve të mos futen nëpër banesat e tyre, ndërsa vijojnë kërkimet nën rrënoja.

(BalkanWeb)

Share: