Home QASJE POLITIKE Lidhja demokratike e gruas Vlorë organizon aktivitet kundër dhunës ndaj grave: Dashuria...

Lidhja demokratike e gruas Vlorë organizon aktivitet kundër dhunës ndaj grave: Dashuria nuk vë dorë mbi ty,por të merr për dore

E pranishme në këtë aktivitet ishte edhe Albana Vokshi.

VLORË– Lidhja demokratike e gruas Vlorë me kryetare znj.Alta Azizi Haluci ka organizuar një aktivitet në një konferencë në sallën e Hotel Rexhina City Vlorë m rastin e ditës ndërkombëtare të dhunës kundër grave.

E pranishme në këtë aktivitet ishte edhe Albana Vokshi.

“Nëse nuk mund te dhurosh dashuri,të paktën mos dhuro dhunë, Nënë Tereza”, shkruhet në një prej kartave në sallë.

Të pranishme ishin dhe zonjat e nderuara te organizates joqeveritare znj.Dajana Berisha drejtuese ekzekutive e Forumit per Inciative qytetare FIQ,znj.Laureta Roshi platforma Kombëtare per gratë,dhe znj.Zhaneta Veizaj perfaqesuese e komunitetit egjyptian Vlorë.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ato referuan në këtë koferencë me mesazhet e tyre për parandalimin e dhunës kundër grave dhe vajzave dhe integrimit te tyre dhe mbështetjes, dhe perkrahjes. Të pranishme ishin dhe zonja pedagoge te Universitetit Ismail Qemali Vlorë ,dhe zonjat e kryesisë se lidhjes demokratike të gruas Vlorë.1 / 7

Foto nga aktiviteti 

Zonjat demokrate me vullnetin e mirë,dhe me dashurine per familjen,dhe traditën me të mirë shqiptare “Ku gruaja është e shenjtë,është burimi i jetës”, “Dashuria nuk vë dorë mbi ty,por të merr për dore”, shkruhet në tw tjera letra.

Share: