Home KRYESORE Procesi ndaj Thaçit dhe të tjerëve/ Rama: E shëmtuar që trajtohen si...

Procesi ndaj Thaçit dhe të tjerëve/ Rama: E shëmtuar që trajtohen si udhëheqës të një ushtrie spastruese

Kryeministri Edi Rama komentoi shkurtimisht në Open, procesin që ka nisur ndaj Hashim Thaçit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Jakup Krasniqit.

“Unë e kam shprehur që në fillim me atë fletërrufen skandaloze, është një proces gjyqësor ky i tanishmi që do vijojë rrugën e vetë. Di të them se në thelb është e dhimbshme e shëmtuar që udhëheqësit e luftës çlitimtare të trajtohen si udhëheqës të një ushtrie spastrimi etnik.

UÇK ka qenë një forcë popullore qe individë të ndryshëm u bashkuan kanë pasur një logo, por të mbledhësh të gjitha cka kanë ndodhur dhe tua vësh në kurriz këtyre individëve është e padrejtë.

Nëse i rikthemi ndikimeve për Haradinaj dhe do shohim nëse të tjerët do dalin të pafajshëm, do jetë turp i madh për drejtësinë ndërkombëtare ky proces sot”.

Top Channel

Share: