Home KRYESORE Kërkohej në Kukës, por kapet në Paris! Kush është 31-vjeçari shqiptar që...

Kërkohej në Kukës, por kapet në Paris! Kush është 31-vjeçari shqiptar që u ekstradua nga Franca

Një shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Francë dhe u ekstradua në Shqipëri.

Policia thotë se falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Paris është  ekstraduar nga Franca drejt vendit tonë, shtetasi shqiptar me iniciale B. B., 31 vjeç.

“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës, me vendimin penal të datës 14.10.2019 i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg” për kryerjen e veprave penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 19.09.2019, në Kukës, ku është qëlluar  me armë zjarri në drejtim  të  mjetit të  shtetasit  F. C”, thotë policia.

360grade.al

Share: