Home KRYESORE Yuri Kim: Pata një takim të shkëlqyer me Bashën, dëgjova programin e...

Yuri Kim: Pata një takim të shkëlqyer me Bashën, dëgjova programin e PD

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Në një postim në Twitter, diplomatja e SHBA shkruan se ka pasur një takim të shkëlqyer me Bashën.

“Pata një takim të shkëlqyer sot me Lulzim Bashën. Më vjen mirë të dëgjoj programin elektoral të Partisë Demokratike dhe partnerëve. Nënvizova shpresat e SHBA për kandidatë të pastër nga të gjitha partitë. Ne do të jemi gjithmonë të përkushtuar për marrëdhënie të forta SHBA-Shqipërinë, duke respektuar vendimin e votuesve më 25 prill”,- shkruan Yuri Kim në postimin e saj.

Share: