Home Gjeo-Ekonomia Protestë në orën 16:00, Berisha liston arsyet pse duhet të marrin pjesë...

Protestë në orën 16:00, Berisha liston arsyet pse duhet të marrin pjesë qytetarët

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka ka paralajmëruar protestë kombëtare në orën 16:00, kundër ardhjes në Tiranë të Presidentit serb. Aleksandër Vuçiç.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka renditur katër arsyet se pse qytetarët duhet që të marrin pjesë në këtë protestë.

Ndër arsyet, ish-kreu i PD thekson është se Vuçiç është ministër i Millosheviçit dhe nuk ka kërkuar falje për krimet e bërë ndaj shqiptarëve të Kosovës.

“Vuçiç është ministër i Millosheviçit. Ai akoma nuk ka kërkuar falje për krimet e kryera ndaj shqiptarëve nga Serbia dhe vazhdon te ndjek politiken e shefit te tij!
Ballkani i Hapur është projekt qe e rrit dhe forcon Serbinë dhe planet e Serbisë se Madhe andaj nuk duhet lejuar asesi qe te konkretizohet!
Edi Rama po behet pjesë e këtyre agjendave dhe është bere nje kukull e Vuçiçit, andaj duhet ta ndalim para se te behet vone.
Kosova ka akoma plage te hapura per te cilat Vucic eshte nga pergjegjesit kryesor. Pervec kesaj, ai edhe mohon krimet, masakrat dhe gjenocidin e kryer ndaj shqiptareve te Kosoves ne lufte, andaj nuk eshte i denje qe te pritet ne Tirane e aq me pak qe te bashkepunohet me te”, shkruan Berisha.

Share: